wtorek, 21 listopada 2023

Kalendarze adwentowe, fajna książka i coś do czyszczenia zębów

 Za oknem był śnieg, więc zdecydowanie to już zimowa aura ❄️

U mnie oczywiście szycie moich gigantycznych skrzatów, które od razu wprowadzają fantastyczną atmosferę do domu 🎅
Te akurat mają 24 kieszonki, do których można włożyć co się tylko chce. Mogą to być zadania do wspólnego wykonania, słodycze, małe zabawki, czy inspirujące cytaty.
A Ty co byś włożył do kieszonek?
🎄🎄🎄🎄🎄


Jeśli miałabym w te Święta zrobić prezent dla siebie samej kupiłabym tę książkę.
Madame Monday @joannaflispsycholozka to książka o dorosłości i dojrzewaniu.
Książka która sprawi, że nagle zaczynasz rozumieć, akceptować a nawet doceniać siebie i swoje życie.
Być może znasz tę autorkę podcastów, ja kilku słuchałam. W książce tej natomiast znajdziesz odpowiedź na pytanie jak szczęśliwie żyć. Nie jest to jednak jeden z poradników traktujących wszystko powierzchownie. Książka ta zagłębia się w nas samych, pokazuje jak przepracować pewne rzeczy, które z dojrzałością nie mają wiele wspólnego, a które serwuje nam otaczający świat. Tak otaczający świat chciałby, aby dojrzałość nie była u nas na pierwszym miejscu, gdyż kieruje się ona rozsądkiem i mądrością.
Książka ta mówi o zdrowym podejściu do życia, poczuciu własnej wartości, jednak z cudowną akceptacja naszych wad. Jest trochę jak dobra przyjaciółka, która gdy trzeba przygarnie i przytuli, ale też gdy za długo trwamy w pewnym stanie kopnie nas w tyłek by zmotywować do działania.
Myślę, że to książka, która postawi nas na nogi, gdy będziemy tego potrzebować.
To co jeszcze lubię w tej książce to zaznaczenie najważniejszych fragmentów, dzięki temu gdy kiedyś będę chciała do niej wrócić,z łatwością znajdę to czego będę potrzebować.
#współpracarecenzencka dla @wydawnictwo_agora


Od 2 tygodni Ala ma przyjemność testować szczoteczkę magnetyczną dla nastolatków Oral-B My way
#współpracareklamowa dla @oralbpolska
Muszę przyznać, że wcześniej Ala używała szczoteczki elektrycznej dla dzieci, natomiast to jaka ogromna jest różnica między nimi, jest nie do opisania. Po pierwsze szczoteczka ta naprawdę świetnie czyści zęby, idealnie zbiera osad i uśmiech wręcz od razu staje się ładniejszy. Ala na noc zakłada aparat ortodontyczny, więc często miała problem z takim osadem na powierzchni zębów, przy tej szczoteczce nie ma z tym problemu.
Fajne w niej jest to, że ma światełka, które mówią czy zęby są odpowiednio myte, czy też nacisk szczoteczki jest zbyt mały lub zbyt duży. Dodatkowym atutem jest etui, dzięki któremu bez problemu można zabrać szczoteczkę w podróż.
To co zapewne najbardziej przemawia do nastolatków, to aplikacja w telefonie pokazująca czy dobrze te zęby są umyte, oraz nadająca medale, chociażby za regularność.
Szczoteczka spodobała nam się na tyle, że planujemy z mężem kupić sobie takie dla dorosłych - więc to chyba najlepsza rekomendacja. 


 Życzę ci dużo spokoju w ten czas krzątaniny :) Ja i moje skrzaty


Pozdrawiam

Diana

 

 

7 komentarzy:

 1. Fajne te skrzaty z kieszonkami adwentowymi, zawsze to coś innego niż tradycyjny kalendarz. Książki nie znam , zresztą autorki też nie, nic jej nie czytałam. Co do szczoteczek to się nie wypowiem bo normalnie nie mam już takich małych dzieci. a wnuków się jeszcze nie dorobiłam.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Twoje skrzaty jak zawsze są wspaniałe. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny pomysł na kalendarz takie dwa w jednym bo to również taka przytulanka. Książka do przeczytania . Pozdrawiam :-).

  OdpowiedzUsuń
 4. Adwentowe skrzaty świetne, książka interesująca, a do innej niż "analogowa" szczoteczka do zębów wciąż dojrzewam. Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń