środa, 17 października 2012

Muzeum Powstania Warszawskiego

Nigdy tam nie byliśmy, ale słyszeliśmy same pozytywne opinie, czas więc było się wybrać do Muzeum Powstania Warszawskiego. Muzeum zrobione jest pięknie i nowocześnie, historia przychodzi do nas wszystkimi możliwymi kanałami, wzrokowymi i słuchowymi, jednak mimo wszystko jak się z niego wychodzi to człowiekowi jest smutno.
Smutno nad ilością osób które zginęły walcząc, gigantyczna ściana nazwisk poległych sprawia że przychodzi tysiąc przemyśleń
Podziw nad odwagą tych ludzi
Mała Różyczka, to zdjęcie chyba znane wszystkim
W samym muzeum możemy zobaczyć broń, plakaty czy opaski


Jak i przejść się kanałami słysząc szumy wody wokoło
Myślę, że warto jest zwiedzić to muzeum, choć jak mówię wywołuje ono raczej odczucie smutku.
Fajne w nim jest to, że są kartki z kalendarza co kiedy się zdarzyło, takie karteczki można sobie wziąć, myślę że to może być pomocne osobom uczącym się historii.
W poniedziałki wejście jest bezpłatne.

5 komentarzy:

 1. Lubię takie wycieczki, też mam podobną w zbiorach zdjęć i chyba pokażę ...Warto zwiedzać takie miejsca -nie tylko uczącym się :)

  OdpowiedzUsuń
 2. oj czas i tam się wybrac...w tym roku mało tego typu miejsc zwiedziliśmy...ale teraz kiedy już tłumy mniejsze TRZEBA to zmienic :)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. ale chciałabym tam być! może w przyszłym roku:) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. ano trzeba się wybrać i pozwiedzać:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wstyd się przyznać ale nie byłam tam jeszcze mimo tego, że prawie na piechotę mogłabym się wybrać. Trzeba będzie to nadrobić a to, że muzeum wywołuje smutek i refleksję to chyba dobrze... Szkoda tylko, że nie u wszystkich...

  OdpowiedzUsuń